HomePodnikáníZaměstnavatelé vyzvali ke zřízení pracovního portálu pro uprchlíky

Zaměstnavatelé vyzvali ke zřízení pracovního portálu pro uprchlíky

Asociace zaměstnavatelských svazů a sdružení (AZZZ) SR vyzvala k urychlenému zřízení oficiálního pracovního portálu pro uprchlíky. Ten by mohl zmírnit těžkou životní situaci lidí, kteří museli utéct před válečným konfliktem na Ukrajině, uvedla v úterý AZZZ.

„Situace na trhu práce se po koronakrizi začíná stabilizovat, dokonce mnozí zaměstnavatelé plánují dělat nábory a zvyšovat počet pracovních sil. Zde vidíme prostor pro ty, kteří plánují krátkodobě či dlouhodobě zůstat na českém trhu práce. Některé sektory evidují již dlouhodobě nedostatek pracovníků a vědí okamžitě na některé pozice přijmout nového zaměstnance. Nedostatkové pozice, kde není řečová bariéra, jsou například v oblasti dopravy, spedice či gastrosektoru,“ řekl viceprezident AZZZ Rastislav Machunka.

Zaměstnavatelé upozornili, že například sektor zdravotnictví má již v současnosti i v důsledku koronakrize nedostatek zdravotnických pracovníků. Odchod dalšího personálu krizi v sektoru ještě prohloubí. AZZZ proto považuje za nutné otevřít s představiteli vlády co nejdříve i toto téma.

Vzorem pro tento portál by podle asociace mohla být webová stránka, která vznikla na Ministerstvu dopravy a výstavby ČR na ubytování. Portál by měl být dostupný v ukrajinském jazyce a mohl být například v gesci Ministerstva práce, sociálních věcí a rodiny SR nebo jiné autority, na které se shodne vláda.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články