HomePodnikáníNejvětší IT zaměstnavatel na východě mění prostory pro hybridní model práce

Největší IT zaměstnavatel na východě mění prostory pro hybridní model práce

Společnost Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia v Košicích, která je největším IT zaměstnavatelem na východě Slovenska, se přesouvá do menších prostor. Souvisí to se zavedením hybridního modelu práce zaměstnanců, část tak pracuje z domova a část z kanceláří. Pro TASR to uvedl mluvčí firmy Juraj Probala.

Přestěhovat se má z byznys centra na Vřídelově ulici do byznys centra na Moldavské. Uvedená společnost zaměstnává více než 4000 lidí, přičemž v zájmu ochrany zdraví pracovalo od začátku pandemie z domova téměř 95 procent jejích zaměstnanců. I během období uvolnění pandemických opatření si práci z kanceláře zvolilo méně než 20 procent. \“Plynule jsme přešli do takzvaného hybridního modelu práce, zaměstnancům doporučujeme pracovat z domova, avšak v případě osobních či provozních důvodů mohou pracovat iz kanceláře,\“ uvedl.

Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia si momentálně pronajímá kancelářské prostory o velikosti přibližně pro 2000 zaměstnanců. „Vzhledem k implementaci hybridního modelu práce budeme využívat sdílená pracovní místa v poměru 2:1, čímž se potřeba kancelářské plochy snížila na polovinu současné,“ řekl Probala s tím, že při tvorbě konceptu vycházela iz dat získaných přímo od zaměstnanců. Ptali se jich například to, jaký typ pracoviště upřednostňují, jakou techniku ​​potřebují k výkonu své práce a odkud se jim pracuje lépe. Nové prostory mají být zároveň speciálně upraveny a přizpůsobeny novému hybridnímu modelu práce.

Společnost Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia měla podepsanou smlouvu s pronajímatelem byznys centra Cassovar od roku 2015 s platností do roku 2023. Management využil možnost vypovědět nájemní smlouvu o rok dříve. Tato IT firma se pomalu začíná připravovat na stahování a přesouvání pracovních míst, proces plánuje ukončit do konce letošního roku.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články