HomeInvesticeSankce způsobí „kolaps“ ruské ekonomiky, tvrdí Le Maire

Sankce způsobí „kolaps“ ruské ekonomiky, tvrdí Le Maire

Západní sankce proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu způsobí kolaps ruské ekonomiky. Prohlásil to v úterý francouzský ministr financí Bruno Le Maire pro rozhlasovou síť Franceinfo.

„Zapříčiníme kolaps ruské ekonomiky,“ řekl ministr o Le Maire den poté, co Francie, Evropská unie (EU) a další západní země oznámily nové kolo sankcí.

Vyvažování sil při zavádění sankcí mezi Unií a Ruskem je „zcela“ ve prospěch EU, která „je v procesu objevování vlastní ekonomické síly“, řekl Le Maire.

EU v pondělí (28. 2.) přidala na svou černou listinu sankcí předních ruských oligarchů napojených na Kreml, jakož i Dmitrije Peskova, mluvčího ruského prezidenta Vladimira Putina.

Mezi známými jmény byli blízcí Putinovi spojenci Igor Sečin, šéf státního ropného gigantu Rosněfť, a Nikolaj Tokarev, šéf sítě ropovodů Transněfť. Jsou na něm i tři muži, jejichž časopis Forbes zařadil mezi deset nejbohatších Rusů – magnáti Alexej Mordašov a Ališer Usmanov a podnikatel a Putinův přítel Gennadij Timčenko.

Asistent francouzského prezidenta Emmanuela Macrona v pondělí novinářům řekl, že uvalení nových sankcí, které mají zvýšit Putinovi náklady na válku, je „prioritou“.

TASR zprávu převzala z agentury AFP.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články