HomeRady a NávodySrovnání VPN F-Secure Freedome VPN versus PureVPN: Kterou z nich vybrat?

Srovnání VPN F-Secure Freedome VPN versus PureVPN: Kterou z nich vybrat?

Kterou z těchto VPN vybrat: F-Secure Freedome VPN, nebo toho více nabízí Pure VPN? Porovnali jsme obě VPN, přičemž výsledek srovnání je 7,2/10 vs 8/10.

Rychlost stahování a nahrávání F-Secure VPN vs Pure VPN, která vítězí?

Přenosová rychlost je jedním z nejdůležitějších parametrů VPN, nevyjímaje F-Secure FREEDOME VPN a PureVPN.

První jmenované jsme naměřili rychlost stahování 81 Mb/s, průměrný download druhé VPN byl 123 Mb/s. F-Secure VPN je o 42 Mb/s pomalejší nežli PureVPN.

O rychlosti nahrávání dat informuje upload, u F-Secure VPN test naměřil 66 Mb/s. Pure VPN dosáhla hodnoty 51 Mb/s, v důsledku čehož je o 15 Mb/s pomalejší.

Parametr rychlost odezvy dosáhl u první VPN hodnoty 14 ms. U druhé PureVPN jsme naměřili průměrných 12 ms. Čím nižší hodnota rychlosti odezvy, tím lépe, takže F-Secure Freedome VPN byla o 2 ms lepší.

Skóre po první disciplíně recenze F-Secure Freedome VPN proti Pure VPN je 8 /10 – 8/10.

Zvládá F-Secure Freedome VPN streamování Netflixu?

Dostatečná rychlost downloadu je důležitá pro bezproblémové odblokování Netflixu, F-Secure FREEDOME VPN to má. Pro odblokování stačí u většiny služeb VPN spustit a vybrat zemi, Pure VPN odblokovat Netflix zvládá.

Díky VPN lze sledovat i blokovaná YouTube videa, přičemž PureVPN tuto schopnost nabízí. Druhá z porovnávaných VPNek funkci odblokování videí na YouTube zvládá.

Při vybírání VPN se doporučujeme zaměřit také na ochranu před únikem DNS, podporu multi-hop připojení a kill switch. Pro představu F-Secure FREEDOME VPN nabízí ochranu před vyzrazením DNS a PureVPN zase poskytuje funkci whitelistingu.

V disciplíně „funkce“ je tak skóre 10 /10 ku 7/10.

Jak obstojí F-Secure FREEDOME VPN v šíři nabídky zemí?

Šíře nabídky serverů může napovídat o rychlosti připojení, F-Secure Freedome VPN uvádí 28 serverů. V aplikaci PureVPN jsme napočítali celkem 6 500 serverů. První z VPN ve srovnání tak udává o 6472 méně .

Dalším důležitým parametrem je počet zemí, který u PureVPN je 42. Srovnávaná VPN jich nabízí 22, o 20 méně. V tomto porovnání tak prohrává .

Významný je také počet současně připojitelných zařízení, kterých F-Secure FREEDOME VPN zvládne 7. PureVPN povolí současně připojit 10 zařízení. Všechny parametry najdete v článku VPN zdarma.

Jaké platformy podporuje F-Secure Freedome VPN a jaké podporuje PureVPN?

Podporovaná zařízení jsou asi nejdůležitějším parametrem VPN, F-Secure VPN umí Android, ochrání telefony s iOS, druhá VPN služba PureVPN systém iPhone iOS ochrání, zařízení s Androidem standardně dokáže krýt.

Země původu VPN hraje roli při sdílení informací o uživatelích s policií, neboť se řídí místními zákony. F-Secure Freedome VPN je registrována ve Finsku. Firma provozující druhou službu je registrována na Britských Panenských ostrovech.

Služba F-Secure VPN je lokalizována v českém překladu, PureVPN česky neumí.

V hodnocení nabízených platforem dosáhla F-Secure VPN výsledku 8/10, Pure VPN si vysloužila hodnocení 10/10.

Cenové srovnání F-Secure Freedome VPN vs. PureVPN

PureVPN si lze objednat již za 49 Kč měsíčně, druhou VPN lze mít za 92 Kč měsíčně. Známka obou VPN za poměr ceny a funkcí je 3/10 pro první a 7 /10 pro druhou VPN.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články