HomeInvesticeKaufland a Lidl podpoří lidi zasažené konfliktem na Ukrajině

Kaufland a Lidl podpoří lidi zasažené konfliktem na Ukrajině

Společnosti Kaufland a Lidl reagují na aktuální události na Ukrajině. Společně se rozhodli poskytnout finanční částku v hodnotě 500 000 Eur humanitární organizaci Slovenský Červený kříž, která pomáhá lidem na ukrajinsko-slovenské hranici.

Oba řetězce dění na Ukrajině pečlivě sledují a jak mezinárodní společnosti vnímají potřebu pomoci lidem utíkajícím ve strachu o vlastní život do zahraničí. Z toho důvodu se rozhodli pomoci těm, kdo v tuto chvíli pomoc nejvíce potřebují. Lidem prchajícím z Ukrajiny, mezi nimiž jsou převážně starší lidé, ženy a děti. I z toho důvodu se rozhodli spolupracovat se Slovenským Červeným křížem, který má s poskytováním pomoci bohaté zkušenosti a jehož prioritou je zmírňovat utrpení lidí.

Zuzana Rosiarová Kesegová, generální sekretářka Slovenského Červeného kříže: „Situace je velmi vážná a mimořádně složitá. Naši lidé jsou v plném nasazení, řeší situace, které jsme v naší zemi nezažili. Snažíme se pomáhat zvládat extrémní nápor jak nejlépe umíme. Vaše pomoc pro nás znamená možnost operativně řešit problémy, které vznikají z minuty na minutu. Proto mi dovolte poděkovat za všechny, kteří jsou venku, ve dne i v noc i za všechny, kteří vydávají maximum, aby zajistili jejich podporu.“

Kromě finančního daru přispěli o víkendu i materiální pomocí, kterou jako členové Slovenské aliance moderního obchodu darovali lidem na hraničních přechodech. Jednalo se zejména o základní a trvanlivé potraviny, základní hygienické pomůcky, ale také dětskou výživu či dětské pleny.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články