HomeRady a NávodyNejvětší světová kryptoburza, navzdory žádosti Ukrajiny, nezablokuje všechny ruské účty

Největší světová kryptoburza, navzdory žádosti Ukrajiny, nezablokuje všechny ruské účty

Komentáře přicházejí poté, co ukrajinský vicepremiér vyzval, aby kryptoburza zablokovala všechny ruské uživatelské účty. „Krypto má poskytnout větší finanční svobodu lidem na celém světě. Jednostranné rozhodnutí zakázat lidem přístup k jejich kryptomenům by bylo v rozporu s důvodem, proč kryptomeny existují,“ vysvětlil mluvčí Binance.

V neděli ukrajinský vicepremiér Mychajlo Fedorov požádal hlavní burzy, aby zablokovaly adresy ruských uživatelů. „Je důležité zmrazit nejen adresy spojené s ruskými a běloruskými politiky, ale také sabotovat běžné uživatele,” uvedl Fedorov na Twitteru.

Binance uvedla, že „že učiní potřebné pro zajištění toho, aby se zakročilo proti těm, na kterých byly uvaleny sankce, a zároveň minimalizovaly dopad na nevinné uživatele. Pokud mezinárodní společenství tyto sankce ještě více rozšíří, budeme je také agresivně uplatňovat,“ dodal mluvčí společnosti. Podle prohlášení zablokuje účty všech jednotlivců na sankčních seznamech a „zajistí, aby byly všechny sankce naplněny v plném rozsahu“.

Podobný postoj zaujaly i další kryptoburzy. Jesse Powell, generální ředitel Krakenu, další velké kryptomenové burzy, v pondělí na Twitteru uvedl, že společnost „nemůže zmrazit účty ruských klientů bez zákonného požadavku udělat něco takového.“ KuCoin, další kryptburza, rovněž nezmrazí ruské uživatelské účty. „Jako neutrální platforma nezmrazíme účty žádných uživatelů z žádné země bez zákonného požadavku. A v těchto těžkých časech by neměly být podporovány činy, které zvyšují napětí v souvislosti s právy nevinných lidí,“ řekl pro CNBC Johnny Lyu, generální ředitel KuCoin.

Platforma Dmarket, která umožňuje lidem obchodovat s virtuálními předměty v hráčském prostředí, však v prohlášení na Twitteru uvedla, že přerušila „všechny vztahy s Ruskem a Běloruskem v důsledku invaze na Ukrajinu“. Společnost uvedla, že uživatelům z Ruska a Běloruska byla zakázána registrace na Dmarket a účty uživatelů z těchto zemí byly zmraženy. Ruský rubl byl z platformy odstraněn, tvrdí Dmarket, který se nazval „startupem zrozeným na Ukrajině“.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články